jak przetrwać przedświąteczny okres

7 podpowiedzi, jak przetrwać przedświąteczny okres

6 grudnia 2022

Może porady, jak przetrwać przedświąteczny okres, na blogu związanym z marketingiem nie są najbardziej oczekiwaną kwestią, jednak z drugiej strony większość osób największy marketing robi właśnie wokół świąt Bożego Narodzenia.

Poza tym, jeśli znasz mnie wystarczająco długo, to zapewne wiesz, że bardzo lubię uporządkowane listy. Pomagają mi one skoncentrować się na celu, sprawdzać miejsca, w którym mogę dokonać zmian oraz zwyczajnie oszczędzają czas.

Jestem przekonana, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Święta i sam okres przygotowań do nich traktuję jako projekt i dlatego pozwoliłam sobie na opracowanie porad, które również dla Ciebie mogą być podpowiedzią, jak przetrwać przedświąteczny okres.

Oto 7 wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do sezonu świątecznego:

# 1 – Ustal budżet i zrób listy

Stwórz budżet na prezenty, dekoracje oraz posiłki i trzymaj się go. Łatwo jest dać się ponieść emocjom podczas świąt, ale ustalenie budżetu pomoże kontrolować wydatki. Jest to ważne zwłaszcza teraz, gdy szaleje kryzys, a nasza mentalność nadal pozostała w czasach prosperity. Niech te trzy dni nie zrujnują następnych miesięcy. Listy mogą być Twoim sprzymierzeńcem w kontroli świątecznych emocji.

# 2 – Zacznij zakupy wcześniej

Zacznij kupować prezenty i dekoracje wcześniej, aby mieć pewność, że dostaniesz wszystko, czego chcesz. Wczesne zakupy mogą również pomóc zaoszczędzić pieniądze, korzystając z niższych cen. Ponadto możesz skorzystać z ofert Black Friday lub znaczną część kupić online. Ja na przykład ustalam alerty cenowe dla rzeczy, które chciałabym kupić na prezenty i wówczas jestem w stanie naprawdę zaoszczędzić sporo pieniędzy.

# 3 – Bądź kreatywna z dekoracjami

Myśl nieszablonowo, jeśli chodzi o dekorowanie na Boże Narodzenie. Używaj w domu przedmiotów, które można wykorzystać jako ozdoby świąteczne, takich jak wstążki, szyszki i gałązki sosny. Do dzisiaj wspominam z wdzięcznością czasy, gdy jako dzieci razem z mamą wykonywaliśmy samodzielnie ozdoby świąteczne. Na tyle jest to mocne we mnie, że nadal lubię sama zrobić coś z niczego.

# 4 – Zrób miejsce dla gości

Ten punkt jest nieoczywisty, ale jeśli spodziewasz się wizyty rodziny lub przyjaciół, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca. Przestaw meble, aby zrobić miejsce na dmuchane materace lub przenieś przedmioty do przechowywania, aby zrobić miejsce na dodatkową pościel i ręczniki. W moim butikowym mieszkaniu jest to szczególnie ważne, bo czasami mogą zdarzyć się nieprzyjemne sytuacje.

# 5 – Zaplanuj posiłki

Planowanie posiłków z wyprzedzeniem znacznie ułatwi gotowanie podczas świąt. Przygotuj posiłki tydzień wcześniej i zamroź je lub sporządź listę składników, abyś mógł je szybko odebrać w sklepie. Dla mnie też świetnym rozwiązaniem jest po prostu zamówienie części dań w restauracji. Nie jestem domowym masterchefem i dlatego ta forma najbardziej mi odpowiada. Nikt przecież nie powiedział, że dla świątecznego stołu musisz robić coś ponad swoje możliwości.

# 6 – Dbaj o doświadczenia

Zamiast kupować rzeczy materialne, rozważ podarowanie takich przeżyć, jak bilety na przedstawienie lub bilety na specjalne wydarzenie. To nie tylko zabawa dla odbiorcy, ale także coś wyjątkowego i niezapomnianego. Poza tym kto powiedział, że w święta nie można zorganizować wspólnych gier czy wyjść. Ja uwielbiam wspólne kolędowanie, mimo że do mistrzyń wokalu nie należę. Lubię również momenty, kiedy zajmujemy się jakąś grą planszową lub po prostu razem wychodzimy na spacer.

# 7 – Znajdź czas dla siebie i baw się dobrze

Święta to czas świętowania i śmiechu, więc nie zapomnij się dobrze bawić. Wiem, że dla znacznej części z nas ten okres jest pracowity, ale to nie znaczy, że musisz towarzyszyć Ci stres. Zadbaj o chwile tylko dla siebie. Docenisz je Ty, ale również i Twoi najbliżsi. Twoja uważność i serce będą mieć dla nich większe znaczenie niż starty kurz nawet z lamp czy trzydziesta potrawa na stole.

_____________________________

Mam nadzieję, że skorzystasz z kilku moich porad. Zobacz też, jak blisko im do porad marketingowych. Każdy element możemy odnieść też do projektów, które na co dzień realizujemy zawodowo. Planowanie i ustalanie budżetu, kreatywność, dbanie o klienta, czy czas dla siebie i radość z tego co się robi powinny być nieodłącznym elementem każdego naszego zawodowego działania.

Tymczasem życzę Ci dobrych przygotowań do Świąt. Będzie mi też miło, jak w komentarzu dopiszesz swoje podpowiedzi, jak przetrwać przedświąteczny okres.

5 1 vote
Ocena artykułu

O Autorce

Justyna Kopeć

Justyna Kopeć

Strateżka marki osobistej

Towarzyszę liderkom w rozwoju marki osobistej i biznesu online. Jestem PR-owcem oraz specjalistką marketingu online. Prowadzę szkolenia, z których dotychczas skorzystało ponad 7000 osób.

Jako przedsiębiorczyni jestem właścicielką agencji marketingowej Blue Brand. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Polish Business Club.

Jestem autorką i współautorką 10 książek, z których ostatnia to “Marka osobista i biznes online (nie tylko dla przedsiębiorczych kobiet)”.

Jeśli chciałabyś, abym pomogła Tobie przejść drogę tworzenia własnej marki osobistej i biznesu online – zachęcam do kontaktu. Prowadzę zarówno audyty dotychczasowych Twoich działań offline i online, jak również opracowuję strategie i je wdrażam.

Przejdź na stronę KONSULTACJE i zapisz się na niezobowiązujące 20-minutowe bezpłatne konsultacje ze mną.

jak założyć swój sklep online

Przeczytaj także

Jak zdefiniować swoją niszę?

Jak zdefiniować swoją niszę?

Definiowanie swojej niszy jest jednym z podstawowych kroków, jakie należy podjąć, aby rozwijać swoją markę i osiągnąć sukces w biznesie. Wiele firm i osób indywidualnych próbuje oferować szeroki zakres produktów i usług, w wyniku czego kończą z mało udaną strategią...

10 pomysłów na skuteczny lead magnet dla Twojej grupy docelowej

10 pomysłów na skuteczny lead magnet dla Twojej grupy docelowej

Szukasz pomysłów na zwiększenie liczby subskrybentów na swojej liście e-mail? Czy celujesz w kobiecą publiczność? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to ten wpis blogowy jest dla Ciebie! Omówię 10 skutecznych pomysłów na lead magnety, które z pewnością spodobają się Twojej...

Jak budować markę osobistą, kiedy ma się depresję?

Budowanie marki osobistej to wyzwanie dla każdej osoby, a tym bardziej dla kobiety, która zmaga się z depresją. Rozwijanie swojej marki wymaga motywacji, zdolności do podejmowania decyzji oraz konsekwencji w działaniu. Jednakże, z depresją te życiowe aspekty stają się...

Jak w mniej niż 1 godzinę napisać ebook

Napisanie ebooka może być wspaniałym sposobem na promowanie swojej marki, budowanie autorytetu i pozyskiwanie nowych klientów. Jednak wiele osób zniechęca się do tego zadania, mając w pamięci długotrwałe sesje pisania, redagowania i formatowania. W tym artykule...

Jak efektywnie zarządzać swoim czasem jako bizneswoman?

Jednym z najważniejszych elementów osiągnięcia sukcesu w biznesie jest umiejętność zarządzania czasem. Opanowanie tej umiejętności jest kluczowe dla bizneswoman, które muszą pogodzić wiele różnych obowiązków i działań. W tym artykule przedstawiam kilka praktycznych...

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze