Kurs online a program mentoringowy w budowaniu marki osobistej Justyna Kopeć

Kurs online a program mentoringowy w budowaniu marki osobistej

13 czerwca 2023

W dzisiejszych czasach budowanie marki osobistej jest nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu. Aby osiągnąć sukces w swojej dziedzinie, potrzebujemy nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także zdolności do budowania silnego wizerunku osobistego. W tym celu wiele przedsiębiorczych kobiet zastanawia się, które podejście jest lepsze: kurs online czy program mentoringowy w budowaniu marki osobistej?

W tym artykule przyjrzymy się różnicom między kursami online a programami mentoringowymi, aby pomóc Ci zdecydować, które podejście jest dla Ciebie najlepsze w budowaniu Twojej marki osobistej.

 

Kurs online

Kurs online to forma szkoleń, które są dostępne w Internecie i zazwyczaj są zorganizowane w formie wideo lub instrukcji tekstowych. Kursy online są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i pozwalają na naukę w dowolnym miejscu i czasie.

Kursy online z zakresu budowania marki osobistej mogą obejmować takie tematy jak:

 • Tworzenie strategii budowania marki osobistej
 • Osobowość marki
 • Kreatywne sposoby na budowanie wizerunku osobistego
 • Budowanie relacji z klientami
 • Promocja siebie i swojego biznesu w sieci

Plusy kursów online to:

 • Dostępność 24/7 – możesz uczyć się w każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko jest to dla Ciebie wygodne.
 • Kontrola nad tempem nauki – możesz uczyć się w swoim własnym tempie, bez presji na dostosowanie się do terminów i wymagań innych osób.
 • Koszt – wiele kursów online jest stosunkowo tanich w porównaniu z programami mentoringowymi i inaczej niż w przypadku innych programów, nie ma potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z podróżami lub zatrudnianiem specjalisty.
 • Mnogość dostępnych kursów – w Internecie znajdziesz mnóstwo różnych kursów online, z których możesz wybierać i możesz dokładnie znaleźć kurs, który spełnia Twoje potrzeby.

Minusy kursów online to:

 • Brak spersonalizowanej pomocy – jednym z głównych ograniczeń kursów online jest to, że nie masz bezpośredniego dostępu do specjalisty, który mógłby osobiście Ci pomóc (no, chyba, że zwrócisz się prywatnie z taką prośbą do autora kursu i dodatkowo za takie wsparcie zapłacisz).
 • Brak interakcji z innymi studentami – w odróżnieniu od programów mentoringowych, kiedy uczestniczysz w kursie online, zazwyczaj uczysz się indywidualnie i nie masz okazji, aby poznać inne przedsiębiorcze kobiety i dzielić się swoimi doświadczeniami.
 • Możliwość przeciążenia informacją – w Internecie znajdziesz setki kursów online na temat budowania marki osobistej, co może być przytłaczające i prowadzić do przeciążenia informacją.

Program mentoringowy

Program mentoringowy to forma szkoleń, w której uczestniczysz pod opieką specjalisty w dziedzinie budowania marki osobistej. W przeciwieństwie do kursów online, program mentoringowy to bardziej spersonalizowana i interaktywna metoda nauki.

Program mentoringowy z zakresu budowania marki osobistej może obejmować takie tematy jak:

 • Wykorzystanie osobowości do budowania marki osobistej
 • Tworzenie strategii budowania marki osobistej
 • Kreacja wizerunku osobistego
 • Tworzenie i utrzymywanie relacji z klientami
 • Zarządzanie swoim biznesem

Plusy programów mentoringowych to:

 • Spersonalizowanie nauki – specjalista dostosowuje podejście do Twoich indywidualnych potrzeb i umiejętności, dzięki czemu nauka jest bardziej spersonalizowana i skuteczna.
 • Interakcja z innymi studentami – jako uczestniczka programu mentoringowego masz okazję poznać inne przedsiębiorcze kobiety, dzielić się swoimi doświadczeniami i uczyć się od innych.
 • Dostęp do pomocy i wsparcia – w przypadku programu mentoringowego masz bezpośredni dostęp do specjalisty, który może Ci pomóc w razie potrzeby.
 • Stworzenie trwałych relacji – dzięki interakcji z innymi studentami i specjalistą, możesz stworzyć trwałe relacje i sieć kontaktów biznesowych.

Minusy programów mentoringowych to:

 • Koszt – zazwyczaj program mentoringowy jest kosztowniejszy niż kurs online i niekiedy wymaga poniesienia dodatkowych kosztów.
 • Brak elastyczności czasowej – program mentoringowy to zazwyczaj szkolenie o stałych godzinach i w określonym miejscu, co ogranicza Twoją elastyczność czasową.

Podsumowanie

Ostatecznie, to zależy od Twojego stylu nauki i budżetu, które podejście wybierasz: kurs online czy program mentoringowy. Kursy online są idealne dla osób, które preferują indywidualną naukę, mogą uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, a cenią sobie niskie koszty. Programy mentoringowe natomiast są idealne dla osób, które lubią spersonalizowane podejście do nauki, chcą poznać inne przedsiębiorcze kobiety i potrzebują bezpośredniego kontaktu z mentorem.

Zachęcam do wzięcia pod uwagę swoich potrzeb, stylu nauki i budżetu przy wyborze odpowiedniego podejścia do budowania swojej marki osobistej. W mojej ofercie znajdziesz zarówno kursy online jak i program mentoringowy “Dziewczyny Działają”.

5 1 vote
Ocena artykułu

O Autorce

Justyna Kopeć

Justyna Kopeć

Strateżka marki osobistej

Towarzyszę liderkom w rozwoju marki osobistej i biznesu online. Jestem PR-owcem oraz specjalistką marketingu online. Prowadzę szkolenia, z których dotychczas skorzystało ponad 7000 osób.

Jako przedsiębiorczyni jestem właścicielką agencji marketingowej Blue Brand. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Polish Business Club.

Jestem autorką i współautorką 10 książek, z których ostatnia to “Marka osobista i biznes online (nie tylko dla przedsiębiorczych kobiet)”.

Jeśli chciałabyś, abym pomogła Tobie przejść drogę tworzenia własnej marki osobistej i biznesu online – zachęcam do kontaktu. Prowadzę zarówno audyty dotychczasowych Twoich działań offline i online, jak również opracowuję strategie i je wdrażam.

Przejdź na stronę KONSULTACJE i zapisz się na niezobowiązujące 20-minutowe bezpłatne konsultacje ze mną.

jak założyć swój sklep online

Przeczytaj także

ChatGPT: Twoje źródło inspiracji w biznesie online

Jak ChatGPT może stać się źródłem inspiracji dla przedsiębiorczych kobiet w biznesie online? Czy zdarzyło Ci się kiedyś utknąć w martwym punkcie i szukać inspiracji do rozwoju swojego biznesu online? Wszystkie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zbudować lub rozwijać...

Dlaczego warto inwestować w siebie?

W dzisiejszych czasach, gdy rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny, inwestowanie w siebie stało się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Inwestowanie w rozwój osobisty przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W tym artykule...

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze