Czy sukces marki osobistej zależy wyłącznie od Twojej pracy, czy od szczęścia? Justyna Kopeć

Czy sukces marki osobistej zależy wyłącznie od Twojej pracy, czy od szczęścia?

5 września 2023

Wiele przedsiębiorczych kobiet słyszało, że sukces marki osobistej zależy wyłącznie od ich pracy lub od szczęścia. Jednak co jest prawdą? W tym artykule przyjrzymy się temu, jak działania i przypadki wpływają na tworzenie się marki osobistej i czy jedno jest ważniejsze od drugiego.

 

Praca

Bez wątpienia, praca jest kluczowa dla sukcesu marki osobistej. Musisz być zdeterminowana, ciężko pracować i dążyć do realizowania swoich celów. Budowanie marki osobistej wymaga nie tylko wiedzy i talentu, ale przede wszystkim systematyczności i konsekwencji. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz działać, nie przerywając prowadzonych działań, ale raczej je ulepszając i zmieniając. Takie postępowanie z pewnością wpłynie na powiększenie bazy klientów, zwiększenie sprzedaży i na zainteresowanie Twoją marką.

 

Szczęście

Czy sukces marki osobistej zależy również od szczęścia? Tak, ale tylko do pewnego stopnia. Szczęście może przyjść w formie szczęśliwego zbiegu okoliczności, takiego jak zyskanie widoczności dzięki pojawieniu się na okładce czasopisma lub zdarzeniu konkretnych wydarzeń lub elementów, które same w sobie nie były taktykami marketingowymi. Na przykład, zabawa w hula-hoop w programie telewizyjnym, która sprawiła, że pojawienie się reklamy z nią związanej w internecie stało się viralowe i umocniło markę hula-hoopa jako wesołego sposobu na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Jednak, znajomości, które umożliwiają spotkania biznesowe, pojawienie się w odpowiedniej chwili na konferencji, czy też ujawnienie się w mediach społecznościowych dzięki “wspomagającym” działaniom influencerów, również mogą wpłynąć na Twoją markę.

 

Podsumowanie

W końcu, czy sukces marki osobistej zależy wyłącznie od mojej pracy, czy od szczęścia? Odpowiedź jest prosta – sukces Twojej marki osobistej zależy od obu czynników. Bez ciężkiej pracy i systematycznego działania, Twoja marka nie posiada trwałych fundamentów. Jednakże, szczęście, dobrze nawiązane współprace, umiejętne działania dzisiejszych influencerów i mniejsze lub większe przypadki, mogą przyspieszyć proces budowania wizerunku, co z kolei może zwiększyć prestiż Twojej marki osobistej.

Należy jednakże pamiętać, że sukces to nie tylko jednorazowe wydarzenie, a proces gruntownego i ciągłego rozwoju. Otwartość na nowe idee, kreatywność oraz wytrwałość są kluczowe dla sukcesu marki osobistej. Pamiętaj także o ważnej rzeczy: żaden sukces nie przychodzi sam z siebie, ale zdeterminowane działania i szczęśliwe okoliczności mogą przyspieszyć jego osiągnięcie.

5 1 vote
Ocena artykułu

O Autorce

Justyna Kopeć

Justyna Kopeć

Strateżka marki osobistej

Towarzyszę liderkom w rozwoju marki osobistej i biznesu online. Jestem PR-owcem oraz specjalistką marketingu online. Prowadzę szkolenia, z których dotychczas skorzystało ponad 7000 osób.

Jako przedsiębiorczyni jestem właścicielką agencji marketingowej Blue Brand. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Polish Business Club.

Jestem autorką i współautorką 10 książek, z których ostatnia to “Marka osobista i biznes online (nie tylko dla przedsiębiorczych kobiet)”.

Jeśli chciałabyś, abym pomogła Tobie przejść drogę tworzenia własnej marki osobistej i biznesu online – zachęcam do kontaktu. Prowadzę zarówno audyty dotychczasowych Twoich działań offline i online, jak również opracowuję strategie i je wdrażam.

Przejdź na stronę KONSULTACJE i zapisz się na niezobowiązujące 20-minutowe bezpłatne konsultacje ze mną.

jak założyć swój sklep online

Przeczytaj także

ChatGPT: Twoje źródło inspiracji w biznesie online

Jak ChatGPT może stać się źródłem inspiracji dla przedsiębiorczych kobiet w biznesie online? Czy zdarzyło Ci się kiedyś utknąć w martwym punkcie i szukać inspiracji do rozwoju swojego biznesu online? Wszystkie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zbudować lub rozwijać...

Dlaczego warto inwestować w siebie?

W dzisiejszych czasach, gdy rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny, inwestowanie w siebie stało się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Inwestowanie w rozwój osobisty przynosi wiele korzyści, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W tym artykule...

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze