10 pomysłów na skuteczny lead magnet

10 pomysłów na skuteczny lead magnet dla Twojej grupy docelowej

23 maja 2023

Szukasz pomysłów na zwiększenie liczby subskrybentów na swojej liście e-mail? Czy celujesz w kobiecą publiczność? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to ten wpis blogowy jest dla Ciebie! Omówię 10 skutecznych pomysłów na lead magnety, które z pewnością spodobają się Twojej grupie docelowej. Zbadamy różne rodzaje magnesów i sposoby ich wykorzystania w celu przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Zacznijmy więc i dowiedz się, jak zwiększyć swoją listę e-mailową za pomocą lead magetów.

 

1. Stwórz e-book

Jeśli Twoja grupa docelowa jest zainteresowana konkretnym tematem, utwórz ebook, który zawiera przydatne informacje. Ten rodzaj magnesu ołowiowego powinien być cenny i odpowiedni dla Twojej grupy docelowej. Pomoże im to nie tylko dowiedzieć się więcej na dany temat, ale także zwiększy prawdopodobieństwo podjęcia działań. Najchętniej pobieranym ebookiem spośród tych, które stworzyłam, jest ebook “Planner postów na Facebooku”.

 

2. Zaoferuj darmowy mini kurs

Stwórz mini kurs, który pomoże Twojej grupie docelowej rozwiązać określony problem. Upewnij się, że kurs jest krótki i na temat. Niech to będzie 3-5 lekcji, ale naprawdę dających mega wartość. Możesz utworzyć serię filmów lub samouczków tekstowych, które pomogą Twojej grupie docelowej dowiedzieć się więcej o Twojej branży lub produkcie.

 

3. Rozdaj bezpłatną listę kontrolną

Listy kontrolne są świetne do dostarczania przydatnych informacji grupie docelowej. Niezależnie od tego, czy jest to lista kontrolna dla konkretnego zadania, przewodnik po konkretnym temacie, czy lista kontrolna, która pomoże im zachować porządek, ten główny magnes z pewnością przyciągnie ich uwagę. Ja stworzyłam listę kontrolną marki osobistej, którą możesz pobrać tutaj, jeśli chcesz zobaczyć, jak może wyglądać taki lead magnet.

 

4. Zaoferuj zniżkę

Rabaty to kolejny świetny sposób na skłonienie grupy docelowej do podjęcia działań. Może to być kupon rabatowy 10% lub oferta specjalna na ograniczony czas. Może to być świetny sposób, aby zachęcić ludzi do wypróbowania Twoich usług lub produktów.

 

5. Zaoferuj bezpłatną konsultację

Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, rozważ zaoferowanie bezpłatnej konsultacji. Może to być sesja indywidualna lub czat online przez Skype lub Google Hangouts. Możesz też zaoferować bezpłatną konsultację klientom, którzy pobierają Twój lead magnet. To da im szansę na lepsze poznanie Ciebie i potencjalnie stanie się płatnym klientem. U mnie od 4 lat można zapisać się na bezpłatną 20-minutową konsultację. Jest to też świetna możliwość zwiększenia sprzedaży, bo zazwyczaj konsultacje kończą się ofertą i zakupem.

 

6. Zaoferuj bezpłatną bibliotekę zasobów

Jeśli masz treści, które nie są dostępne dla wszystkich, rozważ udostępnienie ich tylko członkom grupy docelowej. Może to obejmować filmy, nagrania audio, studia przypadków, szablony, arkusze robocze, e-książki lub inne rodzaje treści.

 

7. Utwórz webinar

Seminaria internetowe to świetny sposób na dostarczenie cennych informacji grupie docelowej. Możesz użyć tego typu lead magnetu, aby zaprezentować nowe pomysły, podzielić się wskazówkami i sztuczkami, a nawet po prostu przedstawić wprowadzenie do swojego produktu lub usługi. Dzięki regularnemu prowadzeniu webinarów pozyskałam ponad 5000 leadów.

 

8. Zaprojektuj quiz / test

Stwórz narzędzie, które pomoże klientom rozwiązać problem lub podjąć decyzję. Każdy uwielbia brać udział w quizach, a to może być zabawny i pouczający sposób na zaangażowanie grupy docelowej. W moim przypadku świetnie działa test na archetyp marki, który dotychczas rozwiązało ponad 7000 osób! Dodam tylko, że pracowałam nad nim kilka razy, aby jego wyniki były jak najbardziej odpowiadające użytkownikom. Konsekwencją tego jest fakt, że obecnie ten test jest w pierwszej piątce wyszukiwań Google oraz jest polecany przez innych marketingowców i szkoleniowców, jako jednej z najlepszych na rynku.

 

9. Zaoferuj dostęp do newslettera

Bezpłatna subskrypcja newslettera może być świetnym sposobem na pozyskiwanie potencjalnych klientów. Możesz zaoferować bezpłatną subskrypcję biuletynu, który zawiera pomocne wskazówki i porady dostosowane specjalnie do Twojej grupy docelowej.

 

10. Zaoferuj dostęp do społeczności online

Stwórz społeczność online lub forum, na którym Twoi odbiorcy mogą omawiać swoje doświadczenia i uzyskać wzajemną pomoc. Niech dostęp do tej społeczności będzie prestiżowy. Oferuj też dodatkowe rozwiązania, dostępne wyłącznie dla członków tej grupy.

 

_______________

To tylko kilka pomysłów na skuteczny lead magnet dla Twojej grupy docelowej. Dzięki odpowiednim magnesom będziesz w stanie zwiększyć swoją widoczność i przyciągnąć więcej klientów.

Tworząc skuteczny lead magnet, który jest dostosowany do potrzeb Twojej grupy docelowej, możesz mieć pewność, że stworzysz coś, co Twoi klienci z przyjemnością pobiorą. Tworząc atrakcyjne treści, dostarczając użytecznych informacji i oferując atrakcyjne zachęty, możesz stworzyć coś, co przyciągnie potencjalnych klientów i pomoże Ci rozwinąć firmę i markę osobistą.

5 1 vote
Ocena artykułu

O Autorce

Justyna Kopeć

Justyna Kopeć

Strateżka marki osobistej

Towarzyszę liderkom w rozwoju marki osobistej i biznesu online. Jestem PR-owcem oraz specjalistką marketingu online. Prowadzę szkolenia, z których dotychczas skorzystało ponad 7000 osób.

Jako przedsiębiorczyni jestem właścicielką agencji marketingowej Blue Brand. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Polish Business Club.

Jestem autorką i współautorką 10 książek, z których ostatnia to “Marka osobista i biznes online (nie tylko dla przedsiębiorczych kobiet)”.

Jeśli chciałabyś, abym pomogła Tobie przejść drogę tworzenia własnej marki osobistej i biznesu online – zachęcam do kontaktu. Prowadzę zarówno audyty dotychczasowych Twoich działań offline i online, jak również opracowuję strategie i je wdrażam.

Przejdź na stronę KONSULTACJE i zapisz się na niezobowiązujące 20-minutowe bezpłatne konsultacje ze mną.

jak założyć swój sklep online

Przeczytaj także

10 cech naprawdę dobrej marki osobistej

10 cech naprawdę dobrej marki osobistej

Czym właściwie jest osobista marka? To tak naprawdę po prostu sposób w jaki inni postrzegają Ciebie i Twoją unikalną tożsamość. W erze mediów społecznościowych, budowanie dobrej marki osobistej stało się niezwykle ważne. W końcu przedstawienie siebie w pozytywnym...

10 kroków do stworzenia lepszej strategii marketingowej

Stworzenie skutecznej strategii marketingowej to klucz do powodzenia w biznesie. Dzięki dobrej strategii zwiększysz zasięg swojej marki, przyciągniesz nowych klientów i zwiększysz swoje przychody. W tym artykule przedstawię 10 kroków, które pomogą Ci stworzyć lepszą...

Jakie umiejętności są potrzebne marce osobistej do rozwoju?

Budowanie marki osobistej wymaga nie tylko wytrwałości i kreatywności, ale również określonych umiejętności, które pomogą Ci rozwijać swoją markę i przyciągać klientów. W dzisiejszych czasach, świat biznesu zmienia się bardzo szybko i jako marka osobista musisz być w...

7 rad dla kobiet, które rozpoczynają swój biznes online

Rozpoczynanie swojego biznesu może być zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Jednak, dzięki Internetowi, możesz zacząć budować swoją markę i generować dochód w zaciszu własnego domu. W tym artykule, przedstawię 7 rad dla kobiet, które rozpoczynają swój biznes...

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze