jak reagować na hejt Justyna Kopeć blog artykuł

Ech, Ten Hejt

Niesamowicie cieszę się, że treści, które publikuję wywołują coraz więcej emocji. Moim celem jest dawać Tobie wartość. A wartość wymaga wartości również po drugiej stronie.

Średnio tygodniowo dostaję kilkanaście zaproszeń do grona znajomych na Facebooku. Dużą część z tych osób znam osobiście. Niektóre osoby zaś wysyłają mi zaproszenie być może znając tylko moją publiczną i zawodową działalność lub treści, którymi się dzielę w social media. Przyjmuję zaproszenia ufając, że nowi znajomi będą mogli wnieść swoją osobowość i swoją wartość do mojego świata. Wierzę również, że być może to, co teraz daję, jest im potrzebne w życiu.

I na tym być może powinnam zakończyć ten wpis. Ale tytuł dotyczy hejtu, więc – jak zapewne się domyślasz – końca nie będzie. I dlatego też chcę, aby ten wpis był uniwersalny, żebyś Ty również wzięła z niego lekcje, które możesz wdrożyć u siebie.

 

Facebook, czyli moje zasady

Napiszę tak – mój profil prywatny na Facebooku, jak i fanpage, to mój dom. A w domu nie daję przyzwolenia nie tylko dalekim znajomym, ale nawet przyjaciołom i rodzinie, na wnoszenie toksycznych emocji, używania języka nienawiści. Nie daję, bo jestem świadoma, że to kim jestem to średnia osób, z którymi spędzam najwięcej czasu. A zatem moim wyborem jest wysoka jakość relacji. Moim wyborem jest kierowanie się zasadą, że życie jest za krótkie, aby tracić je na beznadziejne, toksyczne znajomości.

STOP! Jeśli masz wyzwania z funkcjonowaniem w mediach społecznościowych, nie wiesz jak zwiększyć zasięgi, nie potrafisz stworzyć treści, które angażują odbiorców, skontaktuj się z nami!

Oferta SOCIAL MEDIA SUPPORT została przygotowana specjalnie dla Ciebie.

Jakie zasady stosuję?

Zanim obrazisz kogoś w moim domu, wiedz, że wyproszę Cię. Uwielbiam opinie innych osób, bo dają mi one szansę na rozwój, wyjście poza swój schemat myślenia. Jeśli jednak Twoja polemika będzie pełna nienawiści, będzie brak w niej merytoryki – nie dziw się, że nie pozwolę z mojego domu robić śmietnika. Nie dość, że Twój wpis po chwili zniknie, to jeszcze usunę Cię bezpowrotnie z grona moich znajomych.

Ty również masz wybór. Twoim wyborem jest nadal być wśród moich znajomych/obserwatorów, bądź kliknięcie – usuń ją. Będę wdzięczna, jeśli dokonasz tego wyboru świadomie.

Moje oczekiwania

Bardzo chciałabym, abyśmy mogli czasami razem dzielić chwile, choćby poprzez to, że czytasz mój wpis, obejrzysz moje video, czy zerkniesz na zdjęcie. Będę zaszczycona, gdy zareagujesz poprzez użycie emotikony czy dodanie własnego wartościowego komentarza – nawet w kontrze do mojej opinii.

Jeśli uważasz, że stać Cię na takie funkcjonowanie wśród moich znajomych – cieszę się, że jesteśmy w tym świecie razem.

 

Podsumowując

Każdy z nas ma wybór. W Twoim życiu ty ustalasz zasady, w moim – ja. Warto żebyśmy spotkali się gdzieś pośrodku i żebyśmy mogli funkcjonować inspirując się nawzajem, a nie depcząc swoje marzenia.

 

________________

Ciekawa jestem, jakie zasady Ty przestrzegasz w komunikacji z innymi. Podziel się w komentarzu pod tym artykułem. Twój głos w dyskusji jest dla mnie bardzo ważny.

5 5 votes
Ocena artykułu

O Autorce

Justyna Kopeć

Justyna Kopeć

Strateżka marki osobistej

Towarzyszę liderkom w rozwoju marki osobistej i biznesu online. Jestem PR-owcem oraz specjalistką marketingu online. Prowadzę szkolenia, z których dotychczas skorzystało ponad 7000 osób.

Jako przedsiębiorczyni jestem właścicielką agencji marketingowej Blue Brand. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Polish Business Club.

Jestem autorką i współautorką 10 książek, z których ostatnia to “Marka osobista i biznes online (nie tylko dla przedsiębiorczych kobiet)”.

Jeśli chciałabyś, abym pomogła Tobie przejść drogę tworzenia własnej marki osobistej i biznesu online – zachęcam do kontaktu. Prowadzę zarówno audyty dotychczasowych Twoich działań offline i online, jak również opracowuję strategie i je wdrażam.

Przejdź na stronę KONSULTACJE i zapisz się na niezobowiązujące 20-minutowe bezpłatne konsultacje ze mną.

jak założyć swój sklep online

Przeczytaj także

Transformacja marki: Jak zmienić swój archetyp marki?

Marka osobista, podobnie jak każda marka, może ewoluować i zmieniać się z biegiem czasu. Czasami zmiana jest konieczna, aby lepiej odzwierciedlić nowe wartości, misje lub zmiany w otoczeniu rynkowym. Jednym ze skutecznych sposobów na przeprowadzenie transformacji...

Zrozumienie 12 archetypów marki: Kompletny przewodnik

Budowanie marki osobistej to coś więcej niż tylko logo i kolorystyka. To także sposób, w jaki komunikujesz swoje wartości i osobowość. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi w budowaniu marki jest zrozumienie archetypów marki. Archetypy pomagają stworzyć głębokie,...

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Cenię wartość, którą dajesz. A toksycznym osobom mówię “Do widzenia” nawet jeśli jest to osoba z Mojej rodziny. Mam w swojej rodzinie taką “czarną owcę” i w moim domu na Facebooku jest zablokowana bo nie miała szacunku do Mojej osoby. Ale takimi osobami nie ma co się przejmować. Szkoda czasu i energii.

[instagram-feed]